Jakie zalety mają międzykrokwiowe zadaszenia tarasowe? 

Taras to uwielbiany i praktyczny element domu, często centrum życia rodzinnego. Pozwala  korzystać ze świeżego powietrza bez wychodzenia z domu. Dzięki jego przestronności możliwe jest ustawienie na nim mebli ogrodowych, które umożliwiają różne aktywności. Można tu cieszyć się pierwszymi promieniami słońca, popijając aromatyczną kawę, jeść obiady w letnie dni, grać w gry planszowe w ciepłe popołudnia. Dodatkowo taras można obudować na różne sposoby, zwiększając jego funkcjonalność. Najbardziej podstawowym sposobem zabudowy jest zrobienie zadaszenia. Bardziej skomplikowane systemy pozwalają na budowę mocniejszej osłony, jaką są na przykład ogrody zimowe. Wszystkie formy zabudowy chronią osoby i przedmioty znajdujące się na tarasie przed deszczem i ostrym słońcem. Budują także atmosferę intymności, przez co  taras staje się ulubionym miejscem spotkań towarzyskich. 

Poszczególne rodzaje zadaszeń mają swoje wady i zalety. Niektóre z nich chronią głównie przed deszczem. Dla słońca są półprzepuszczalne. Inne z kolei zrobione są z gęstych materiałów mocno zaciemniających. Takie rozwiązanie stosuje się zwykle na południowej stronie, gdzie jest ostre światło. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie zadaszenie może także zaciemnić pomieszczenie przyległe do tarasu. Wybór odpowiedniego zadaszenia ma również walory estetyczne. Zawsze musi ono współgrać ze stylem całego domu, zarówno pod względem użytego materiału, jak i wybranego koloru. 

Jakie funkcje może pełnić zadaszenie międzykrokwiowe? 

Zadaszenia międzykrokwiowe są zbudowane z wąskich pasów materiału, który przymocowuje się pomiędzy krokwiami. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu miękki, jasny materiał, który mocuje się między krokwiami. Taki rodzaj zadaszenia nadaje się do tarasów, pergoli i ogrodów zimowych. Osłania ono miejsca siedzące przed zbyt ostrym światłem, stwarzając jednocześnie przytulną atmosferę. Do zadaszenia można użyć materiałów o właściwościach grzybobójczych. Dzięki temu zadaszenie, które jest wystawione na działanie wody, nie będzie podatne na inwazję drobnoustrojów. Niektóre ze stosowanych materiałów mają działanie termoizolacyjne. Stosuje się je na tarasach o silnym nasłonecznieniu.