Jaki system przesuwny wybrać do ogrodu zimowego?

Tradycja budowy ogrodów zimowych sięga XVI wieku. I choć wraz z upływem czasu ich popularność naprzemiennie rosła i malała, obecnie można zauważyć wzrost zainteresowania tego rodzaju konstrukcjami. Najchętniej decydują się na nie restauratorzy. Niemniej założeniem ogrodu zimowego coraz częściej interesują się też prywatni inwestorzy. Większość z nich wybiera wówczas systemy przesuwne, które umożliwiają otwarcie zabudowy na ogród lub salon. Które z nich sprawdzają się najlepiej i co warto uwzględnić przy ich wyborze?

Najlepsze systemy przesuwne do ogrodów zimowych

Przy wyborze systemów przesuwnych do zabudowy ogrodów zimowych należy zwrócić uwagę na parametry izolacji termicznej. W ogrodach zimowych z założenia powinny panować sprzyjające warunki niezależnie od temperatury na zewnątrz. Tym samym bardzo ważne jest to, by zabudowy zapewniały komfort cieplny nawet podczas mrozów. Dzięki temu, jak sama nazwa wskazuje, swobodnie można z nich korzystać w zimowych miesiącach. Z tego powodu warto wybierać systemy przesuwne o podwyższonej izolacyjności termicznej.

Doskonale sprawdzają się szklane zabudowy osadzane na profilach aluminiowych. Takie konstrukcje oprócz tego, że są gwarancją trwałości na lata, wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Wśród systemów przesuwnych, które spełniają te wymagania, wymienić można m.in. systemy Ultraglide i Visoglide. Oba oferuje firma MESAL z Lublina. Oto co je charakteryzuje.

  • System Ultraglide wyróżniają 64 mm ościeżnice i 100 mm skrzydła. Możliwość ich wypełnienia oscyluje w granicach od 6 do ponad 50 mm.
  • System Visoglide z kolei cechują trójkomorowe profile, w których szerokość ościeżnicy wynosi 99 mm lub 155 mm. Szerokość skrzydła to natomiast 43 mm. Maksymalna możliwość stosowania wypełnień to 29 mm.