Ile kosztują zadaszenia tarasowe?

Taras to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala zyskać dodatkową przestrzeń użytkową. Niestety, z tarasów pod gołym niebem możemy korzystać jedynie, gdy pozwalają na to warunki atmosferyczne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zadaszenie tarasu, dzięki czemu zyskamy możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu także podczas brzydkiej pogody. Wyjaśniamy, ile trzeba zapłacić za funkcjonalne i trwałe zadaszenie tarasowe.

Rodzaje zadaszeń tarasowych

Wyróżniamy kilka rodzajów zadaszeń tarasowych, a każde z nich cechuje się inną funkcjonalnością. Najtańszym, jednak mało funkcjonalnym i trwałym rozwiązaniem są zadaszenia w postaci namiotów i markiz tarasowych oraz drewnianych pergoli, przy których posadzone zostaną np. pnącza. Tego typu rozwiązania stają się coraz mniej popularne, ustępując miejsca nowoczesnym i trwałym zadaszeniom tarasowym, które powstają z profili aluminiowych oraz szkła.  To funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, które wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki trwałym elementom konstrukcji zadaszenie tarasu może służyć przez wiele lat, a także w łatwy sposób dostosujemy je do indywidualnych potrzeb, zamieniając taras np. w ogród zimowy.

Ile kosztuje zadaszenie tarasowe ze szkła i aluminium?

Koszty związane z budową konstrukcji zależne są od zastosowanych rozwiązań projektowych oraz wielkości zadaszenia. Rozwiązanie to nie należy do najtańszych, jednak biorąc pod uwagę długoletnie użytkowanie oraz walory praktyczne i estetyczne, jest bardzo opłacalną opcją, która dodatkowo podnosi wartość domu. Inwestycja w nowoczesne zadaszenie tarasowe to inwestycja na długie lata, która nie będzie wymagała dodatkowych nakładów finansowych. Co więcej, decydując się na zadaszenie ze szkła i profili aluminiowych, zyskujemy dodatkowe pomieszczenie, zwiększając przestrzeń użytkową domu lub mieszkania, którą możemy wykorzystać w różnych celach. Warto wiedzieć, że nowoczesne systemy zadaszeń tarasowych cechują się wysoką wytrzymałością oraz doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, więc mogą być użytkowane przez cały rok.