Gdzie mają zastosowanie systemy harmonijkowe?

Systemy harmonijkowe to konstrukcje, które stanowią alternatywę dla tradycyjnie otwieranych drzwi. Ich otwarcie polega na przesunięciu skrzydła, które automatycznie się składa, nie zajmując zbyt wiele miejsca wzdłuż ściany. Dzięki temu, że system jest kilkuelementowy, po zamknięciu konstrukcja przypomina dwu- lub czteroskrzydłowe drzwi wypełnione szybami. Takie rozwiązanie jest zatem nie tylko bardzo praktyczne, ale i również estetyczne. Chcesz wiedzieć, w jakim miejscu sprawdzi się montaż systemów harmonijkowych? Przeczytaj dalszą część artykułu, z której dowiesz się, gdzie takie konstrukcje znajdują zastosowanie.

Kiedy warto pomyśleć o montażu systemu harmonijkowego?

Montaż systemu harmonijkowego sprawdzi się tam, gdzie zależy Ci na tym, by nie ograniczać przestrzeni, bądź też, gdy chcesz ją optycznie powiększyć. Taki system można zamontować wewnątrz budynku np. pomiędzy określonymi pomieszczeniami lub też w jednym dużym pomieszczeniu, w którym chce się wydzielić określoną przestrzeń. Ponadto systemy harmonijkowe często zastępują też tradycyjne drzwi tarasowe. Aluminiowe konstrukcje najczęściej znajdują zastosowanie na tarasach o niewielkich metrażach. Nie oznacza to jednak, że nie są też wykorzystywane na większych przestrzeniach. Składane systemy nie zajmują miejsca zarówno wewnątrz budynku, jak i przy wejściu na taras. W przeciwieństwie do drzwi przesuwnych do ich otwarcia nie potrzeba też kilku metrów ściany.

Systemy harmonijkowe z powodzeniem montowane są również w miejscach, gdzie niezbędny byłby montaż drzwi sześcioskrzydłowych. Taka alternatywa to w tym przypadku gwarancja wygody i przestronności. Tego rodzaju systemy harmonijkowe w Lublinie oferuje firma MESAL. Jednym z funkcjonalnych rozwiązań, które znaleźć można w naszej ofercie, jest system harmonijkowy Panorama. Wyróżnia się on wysoką trwałością oraz doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Drzwi są szczelne, przez co ograniczają straty cieplne i zapewniają maksymalny komfort akustyczny. Poza tym skutecznie zabezpieczają też wnętrza przed wnikaniem pyłów i innych zanieczyszczeń atmosferycznych.